Tatar po přesunu týmu do Tampere: Začalo nám to padat

Slovenští hokejisté po příchodu do druhého města MS netrénovali. Před zápasem s Finskem se s ledem seznámí až na čtvrtečním rozbruslení.

Kapitán národního týmu Tomáš Tatar na briefingu před čtvrtečním čtvrtfinále proti Finsku.

V kabině Slováků panuje po úterním zápase s Dánskem, ve kterém si slovenští hokejisté vybojovali účast ve vyřazovačce, dobrá atmosféra.

„Naše výsledky gradovaly během turnaje. Už v zápase s Itálií jsme dělali málo chyb, pokud vůbec nějakou. Začalo nám to padat. Finové na turnaji dávají soupeřům minimum šancí, pro nás je to nejsilnější soupeř. Bude to náročný zápas,“ řekl kapitán mužstva Tomáš Tatar.

Sestřih top akcií Slováků. Podívejte se na góly Tatara či Slafkovského
Finové těsně před příchodem hráčů Slovenska absolvovali trénink. „Myslím, že dělají perfektní práci v obranné a střední zóně. Takže jedna z hlavních věcí bude posílat puk hluboko do pásma a bojovat. Stejně jako dávají oni příležitost soupeřům, tak to samé musíme dělat i my,“ uvedl Tatar s tím, že podle něj v zápase mnoho gólů nepadne.

Tatarův spoluhráč Juraj Slafkovský byl na světě pouze jeden měsíc, když Slováci naposledy zdolali Finů na vrcholném turnaji. Stalo se tak na MS v Ostravě v roce 2004, když zvítězili 5:2.

Low angle view of hockey helmet, skates; gloves; stick and puck on ice with deliberate shallow depth of field on brightly lit stadium background and copy space. Fictitious stadium background was created entirely from scratch.

Peter Cehlárik byl na ZOH v Pekingu asistentem kapitána Marka Hrivíka.
ČTĚTE VÍCE
Cehlárik: Kluci mohou Finy vyřadit. Mají proti nim jednu výhodu

„Já se osobně nedívám na minulost. Mně říkali jak dlouho jsme nezdolali Čechy a před deseti lety jsme je porazili v semifinále. Takže každý zápas je specifický a každý se láme v jiné činnosti. Bude to jen na nás,“ prohlásil kapitán Slováků.

Nová Nokia Aréna bude na čtvrteční zápas plná, slovenští hokejisté se budou muset kromě vyspělého soupeře popasovat is jeho mohutnou podporou z tribun.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram